Rus Ağaçkakanı – The Russian Woodpecker 2015 Türkçe Altyazılı izle

Reklam yükleniyor, lütfen bekleyiniz...
Reklamı Geç »
0
Ekranı Genişlet
Hata Bildir
Gönder

1.413
FILM BILGILERI 11 ay önce eklendi
Rus Ağaçkakanı – The Russian Woodpecker 2015 Türkçe Altyazılı izle

Ukraynalı sanatçı Fedor Aleksandroviç dağınık saçları, kocaman gözleri, aklından geçeni fütursuzca söylemesiyle Dostoyevski romanlarından fırlama bir karakter gibi.

Çernobil patlaması, o sırada sadece dört yaşında olmasına rağmen, Fedor’un tüm hayatını etkilemiştir. Kemiklerinde dahi radyasyon taşımaktadır.

Patlamanın perde arkasını araştırmaya karar veren Fedor’un ilgisi, Çernobil alanına yakın bir arazide Sovyetler tarafından inşa edilen dev radyo antenine takılır.

Duga adı verilen bu antenin Soğuk Savaş sırasında yapılan yüksek maliyetli, gizli bir silah olduğunu öğrenir. Amaç Batı’daki iletişim sistemlerine ve belki de insanların zihinlerine sızabilmektir.

Bu antenin gerçek işlevi hakkında bilgi edindikçe Fedor, Duga’nın Çernobil’le bağlantısını açıklayan korkunç bir gerçeğe daha ulaşır. Öğrendikleri, Rusların komşu ülkeye karşı uyguladıkları şiddete yeni bir boyut getirir.

Bu sırada günümüz Ukrayna’sında bu tarihi çekişmenin yeni bir perdesi yaşanmaktadır – Kiev sokakları demokrasi ve Avrupa yanlısı göstericilerle Rusya’ya yakınlaşan hükumet arasındaki çatışmayla doludur.

Tehdit edilen Fedor’u öğrendiklerini ifşa edip etmeme konusunda zor bir karar beklemektedir.

Tarihi gerçeklikle kişisel hikâyeleri ustalıkla harmanlayan, görüntü ve müzikleriyle olağanüstü bir estetik yakalayan Rus Ağaçkakanı, bir insanın karanlık güçlere karşı verdiği mücadeleyi sürükleyici ve içten bir şekilde anlatıyor.

Yapım: 2015 ABD

Tür: 2015 Filmleri, 2015 Yabancı, ABD Filmleri, Belgesel Filmleri, Genel, Savaş Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmler, Yabancı Filmler

Yapım: 2015 ABD

IMDB Puanı: 7.1

Yönetmen: Chad Gracia

Oyuncular: Andrei Alexandrovich, Fedor Alexandrovich, Igor Alexandrovich

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Rus Ağaçkakanı – The Russian Woodpecker 2015 Türkçe Altyazılı izle” filminde 1 Yorum bulunuyor.
  1. Vefa - 9 ay önce demiş ki:

    Very good